назад содержание вперед

ВИСТУПИ УЧАСНИКІВ

Бєлов Олександр Федорович

Заступник Секретаря Ради національної безпеки
і оборони України, директор НІСД

Наша спільна робота засвідчила вагому роль "круглого столу" в організації інтелектуального штурму найважливіших проблем економічного розвитку України. Утворилося певне конструктивне інтелектуальне середовище, в якому інтегруються й обговорюються ідеї, які допомагають вирішувати важливі практичні питання економічної політики.

Завдяки поєднанню спільних зусиль нам вдається робити кроки назустріч один одному, сприяти створенню в нашій державі засад громадянського суспільства. Приємно, що наші ідеї знаходять підтримку й розуміння. Так, ми з задоволенням слухали виступ Президента України Л. Д. Кучми на науково-практичній конференції, яка проводилась у листопаді 2000 року в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут", де пролунало багато думок, які оголошувалися на наших засіданнях.

Однією з ознак визнання тієї ролі, яку відіграє наш "круглий стіл", є те, що сьогодні ми вперше проводимо засідання спільно з представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні. Сподіваємося, що наші контакти матимуть стабільний і систематичний характер. Для нас досить цікавий досвід Німеччини в проведенні економічних реформ, особливо досвід людей, які відбудовували повоєнну Німеччину, які зробили її своїми руками, крок за кроком. Ми були б зацікавлені в ознайомленні за допомогою директора представництва доктора Манфреда Ломанна з цим досвідом.

На сьогоднішнє засідання винесено питання, яке має стратегічне значення. Ми шукаємо шляхи створення сприятливого інвестиційного середовища в Україні. Це предмет турботи і Президента, і уряду. Ми розуміємо, що від утворення сприятливого інвестиційного клімату залежатиме перетворення ознак економічного зростання на стійкий позитивний процес. Ми мусимо обговорити ці питання, проаналізувати причини економічного зростання, сталість цих причин, джерела нагромадження інвестиційних ресурсів, і багато інших питань.
назад содержание вперед